برگزاری رویداد ملی تحلیل متن فارسی در شبکه های اجتماعی


به گزارش لینک بگیر دات کام، رویداد ملی تحلیل متن زبان فارسی در شبکه های اجتماعی با هدف ارتقا خط و زبان فارسی در فضای مجازی ۱۹ مهرماه در پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات برگزار می شود.

به گزارش لینک بگیر دات کام به نقل از پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات، پردازش زبان طبیعی یکی از شاخه های هوش مصنوعی است که به کامپیوترها در درک و فهم زبان انسان کمک می نماید. زبان طبیعی همان زبانی است که انسان ها از راه آن با یکدیگر صحبت می کنند اما کامپیوترها توان فهم و پردازش این زبان را ندارند. بنابراین یکی از چالش ها و موضوعات اساسی عموم محصولات بومی و خدمات قابل عرضه در فضای مجازی کشور همچون شبکه های اجتماعی، پردازش زبان فارسی به منظور درک بهتر نیازهای کاربران می باشد. در این خصوص نخستین رویداد ملی «تحلیل متن فارسی در شبکه های اجتماعی» در تاریخ ۱۹ مهر سالجاری در پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات برگزار می شود.
این رویداد ضمن شناسایی افراد توانمند و بهره گیری از ایده های خلاق در یک فضای رقابتی سالم به حل مسائل و چالش های حوزه خط و زبان فارسی در کشور می پردازد.
در روز رویداد، تیم های حاضر در مسابقات که از تاریخ ۴ اردیبهشت رقابت خویش را آغاز کرده اند نتایج نهایی و اصلی ترین ایده ها و راهکارهای خویش را در چهار چالش تشخیص موضع، تشخیص ادعا، تحلیل احساس و تشخیص نوع هیجان موجود در پست های شبکه های اجتماعی عرضه کرده و در نهایت به برترین تیم ها جوایز ارزشمند ای تقدیم خواهد شد. لازم به ذکر است با حل چالش های مذکور، میتوان کیفیت تحلیل و پاسخگویی به نیازهای واقعی کاربران را در جهت عرضه بهتر محصولات و خدمات در کشور افزایش داد.
علاقه مندان جهت کسب اطلاعات بیشتر و ثبت نام در رویداد می توانند به سایت parsiazma.ir رجوع نمایند.


منبع:

1402/07/19
08:26:04
5.0 / 5
326
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۵
از دست ندهید!