ایلان ماسک ایکس را پولی کرد


به گزارش لینک بگیر دات کام، تعرفه استفاده از شبکه اجتماعی ایکس بزودی درقالب دو مدل اشتراک پولی عرضه خواهد شد.

به گزارش لینک بگیر دات کام به نقل از ایسنا، ایلان ماسک در پستی در شبکه اجتماعی ایکس نوشت: یک مدل اشتراک، کم هزینه بوده و همه خصوصیت ها را دارد اما تبلیغات در آن کاهش پیدا نمی کند و دیگری، گران تر است اما تبلیغاتی ندارد.

ماسک که در اکتبر سال ۲۰۲۲، این شبکه اجتماعی را خریداری کرد، از طریق دریافت هزینه اشتراک از کاربران و تلاش برای برگرداندن تبلیغات کنندگان، به دنبال تقویت درآمدش است. وی اذعان کرده که این پلتفرم با کاهش درآمد روبرو شده و عامل آن، کنشگرانی بوده اند که تبلیغات کنندگان را برای عدم نمایش تبلیغات در پلتفرم ایکس، تحت فشار قرار داده اند.

مالک میلیاردر ایکس، در ارتباط با مدل های اشتراک پولی این پلتفرم توضیحی نداد اما آزمایش اخیر ایکس نشان داده است کاربرانی که برای این سرویس پول پرداخت نمی کنند، با محدودیت های گوناگونی روبرو هستند.

ایکس در نیوزیلند و فیلیپین به صورت آزمایشی، یک دلار از کاربران برای دسترسی به این پلتفرم دریافت می کند. این شرکت در وب سایت خود اظهار داشت کاربران جدیدی که مایل نیستند اشتراک تهیه کنند، تنها قادر خواهند بود پست ها را مشاهده کرده و بخوانند، ویدئوها را تماش کرده و حساب ها را دنبال کنند.

مدل اشتراک جدید با عنوان «ربات نیستم»، برای مقابله با ربات ها و دستکاری این پلتفرم طراحی شده است.

سایر شرکتهای بزرگ فناوری، برنامه های اشتراکی و تحت پشتیبانی تبلیغات دارند. سرویس ویدئویی یوتیوب آلفابت، مدل پولی و مجانی دارد و برنامه های تحت پشتیبانی تبلیغات نت فلیکس هم اشتراک دارند.

یوتیوب مانند ایکس، میزبان محتوای کاربران است و بخشی از درآمد اشتراکی خود را از با تولیدکنندگان محتوا سهیم می شود. شبکه اجتماعی ایکس هم بخشی از درآمد تبلیغاتی خود را با تولیدکنندگان محتوا سهیم می شود اما مشخص نکرده است که آیا تولیدکنندگان محتوا در مدل های اشتراک بدون تبلیغات هم پول می گیرند یا خیر.

ماسک برای درآمدزایی، سرویس اشتراکی «بلو» را با نرخ ماهانه هشت دلار عرضه کرده است و به شرکت هایی که در این پلتفرم تبلیغات می کنند، تخفیف می دهد. اما این شرکت به دلیل نظارت ضعیف بر محتوا، با انتقاد روبرو شده و تبلیغات کنندگان مایل نیستند تبلیغاتشان در کنار محتوای نامناسب، نمایش داده شود.

بر اساس گزارش رویترز، به دنبال انتشار اطلاعات غلط پس از درگیری میان گروه های مبارز فلسطینی و رژیم صهیونیستی، کمیسیون اروپا هفته گذشته تحقیقاتی را در ارتباط با رعایت مقررات فناوری این بلوک توسط شبکه اجتماعی ایکس گشود. 

1402/07/29
20:52:18
5.0 / 5
289
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴