سامسونگ ناامید کننده شد


لینک بگیر دات کام: شرکت سامسونگ الکترونیکس کاهش 35 درصدی سود عملیاتی سه ماهه چهارم خودرا گزارش کرد که بسیار بدتر از برآورد مفسرین بود.

به گزارش لینک بگیر دات کام به نقل از ایسنا، بزرگترین سازنده تراشه های حافظه، تلفن های هوشمند و تلویزیون در جهان، تخمین زده است که سود عملیاتی در فاصله اکتبر تا دسامبر به ۲.۸ تریلیون وون (۲.۱۳ میلیارد دلار) در مقایسه با ۴.۳۱ تریلیون وون در سه ماهه چهارم سال ۲۰۲۲، کم شده است.

این سود کمتر ۳.۷ تریلیون وون سودی بود که شرکت LSEG برای سامسونگ پیش بینی کرده بود و با پیش بینی تحلیلگرانی که همیشه ارزیابی های دقیق تری داشته اند، منطبق بود.

به گفته مفسرین، سود کمتر از حد مطلوب از قرارداد تولید تراشه سامسونگ، پردازنده های موبایل، تلویزیون و کسب وکارهای لوازم خانگی، ممکنست سبب شده باشد نتایج مالی سامسونگ ضعیف تر از پیش بینی ها شود.

شرکت ال جی الکترونیکس که رقیب خانگی سامسونگ است، روز دوشنبه سود عملیاتی ۳۱۳ میلیارد وون در سه ماهه چهارم سال ۲۰۲۳ را به ثبت رساند که بسیار کمتر از برآوردها بود برای اینکه این شرکت با تشدید رقابت و هزینه های بیشتر برای بازاریابی در بازارهای تلویزیون و لوازم خانگی برای احیای تقاضای مصرف کننده که به سبب تورم بالا لطمه دیده، روبرو بوده است.

لی مین هی، تحلیلگر شرکت سرمایه گذاری و اوراق بهادار بی ان کی در این زمینه اظهار داشت: تنها کسب و کاری که بهبود یافته، تراشه های حافظه بوده برای اینکه سازندگان کامپیوتر های شخصی و تلفن همراه چینی بعد از استفاده طولانی مدت از موجودی انبار شده، ذخیره سازی مجدد تراشه های حافظه را در سه ماهه چهارم شروع کردند. تقاضای مصرف کننده هنوز مطلوب نمی باشد و تا آن زمان که نرخ بهره کاهش پیدا نکند و اقتصاد تحریک نشود، ممکنست بهبود چندانی نداشته باشد.

مفسرین اظهار کردند: کسب وکار موبایل سامسونگ در سه ماهه چهارم، احتمالاً با کاهش فروش دو مدل گوشی تاشوی پرچمدار، هر کدام به میزان حدود یک میلیون دستگاه در مقایسه با سه ماهه سوم، روبرو شده که منجر به کاهش جزئی درآمد سامسونگ از این بخش شده است.

با وجود اینکه سود سه ماهه چهارم سامسونگ، ضعیف تر از حد مطلوب بوده است اما این کمترین کاهش سود سالانه این غول کره ای در پنج فصل اخیر است. این شرکت بعد از اینکه مازاد تراشه های حافظه به سبب تقاضای ضعیف برای دستگاهها، موجب رکود شدید صنعت تراشه در سال قبل شد، افت ۳۱ درصدی سود خود در سه ماهه سوم سال ۲۰۲۲ را گزارش کرده است.

تحلیلگران می گویند بخش تراشه سامسونگ احتمالاً در سه ماهه چهارم ضرر خودرا در مقایسه با ۴.۳۶ تریلیون وون در سه ماهه دوم و ۳.۷۵ تریلیون وون در سه ماهه سوم، کاهش داده است.

بر اساس گزارش رویترز، انتظار می رود که فروش تراشه های حافظه امسال بهبود پیدا کند، برای اینکه نرخها در سه ماهه دسامبر بعد از کاهش تولید، افزایش یافتند و پیش بینی می شود این روند ادامه پیدا کند.

منبع:

1402/10/20
15:25:00
5.0 / 5
320
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴