دلیل اختلال پیام رسان ایتا چیست؟


به گزارش لینک بگیر دات کام، کاربران پیام رسان ایتا از دو روز گذشته با اختلال این پیامرسان مواجه شدیندکه در ادامه به علت آن می پردازیم. با لینک بگیر همراه باشید.

به گزارش لینک بگیر دات کام به نقل از ایسنا، طبق اعلام کاربران پیامرسان داخلی ایتا امروز و برای دومین بار طی هفته جاری گرفتار قطعی و اختلال شد و امکان ارسال پیام وجود نداشت. در این رابطه بااینکه با گذشت چند ساعت طبق اعلام کاربران اختلال گفته شده بر طرف شد اما بتازگی امیر محمد زاده لاجوردی- رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی توضیحاتی در این زمینه ارائه کرده است.
وی اظهار داشت: طی یک سال پیش از طرف مردم استقبال خوبی از پیامرسان های داخلی شده است و روزانه حدود ۱۸ میلیون و ماهانه حدود ۳۰ میلیون کاربر یکتا در این پیامرسان حضور دارند.
لاجوردی افزود: به دلیل استقبال مردم عزیز از این پیامرسان لازم است که پیامرسان زیرساخت های خودرا به سرعت توسعه دهد به این دلیل بدین سبب اطلاعیه ای را طی روزهای گذشته منتشر و اظهار داشت که در بامدادان روز جمعه از ساعت یک تا پنج بامدادان به دلیل لزوم ارتقای زیرساخت ها ممکنست کاربران مبتلا به اختلال هایی شوند اما متاسفانه فرآیند ارتقای زیرساخت این پیامرسان طول کشیده و مشکلاتی که را برای کاربران بوجود آورده است.
رییس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی گفت: در صورتیکه مردم اعتماد کرده اند و زندگی و کسب وکار خودرا به پیامرسان های داخلی منتقل کردند شرکت ایتا و این پیامرسان باید تلاش کنند تا بهترین سرویس را به مردم عرضه نماید.
وی درباره ی ی تمهیدات در نظر گرفته برای جبران این مورد برای کاربران توضیح داد: از دو روز گذشته این شرکت اعلام نموده است که بسته های تخفیفی را برای تبلیغات کسب وکارها در این سکو فراهم نموده و در همین دو روز گذشته هم با استقبال خوبی از جانب کاربران روبرو شده است. ما در وزارت ارتباطات الزام کرده ایم که حتما بسته ۵۰ درصدی تخفیفی برای کسب وکارها تمدید شود و این شرکت هم این تمدید را انجام داده است.
وی اضافه کرد: درزمینه بقیه کاربران این پیامرسان هم درحال بررسی هستیم که با کمک سکو و اپراتورهای ارتباطی بتوانند به زودی بسته تخفیفی داشته باشند. در گزارشی که دریافت کردیم شرایط مهیا شده و ترافیک پیامرسان به آرامی به روی کاربران باز می شود و امیدوار هستیم تا دقایق دیگر مردم بتوانند از پیامرسان استفاده نمایند. اینطور اختلال ها به هیچ وجه قابل قبول نیست و تیم این پیان رسان هم باید تدابیری بی اندیشد که در آینده شاهد چنین اختلالی نباشیم. ما در وزارت ارتباطات زیرساخت ابری را برای پیامرسان ها فراهم کردیم که پایداری آنها زیاد است.
لاجوردی که در یک گفتگوی تلویزیونی صحبت می کرد در آخر گفت: طبیعتاً به دلیل اینکه استقبال مردم زیاد است فرآیند انتقال هم کمی در این پیامرسان طول خواهد کشید اما ما شرایط و زیرساخت را فراهم کردیم و امیدواریم هرچه سریع تر تا آخر سال به طور کامل بر روی ابر خدمات پایه وزارت ارتباطات مستقر شود تا پایداری آن افزایش پیدا کند. 

1402/11/27
23:51:30
5.0 / 5
270
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۲