گوگل مسیجز پیامک را اصلاح می کند


قابلیت اصلاح پیامک پس از ارسال به اپلیکیشن گوگل مسیجز یا Google Messages اضافه می شود که برای ارسال پیامک و پیام های RCS به کار می رود.

به گزارش لینک بگیر دات کام به نقل از گیزموچاینا، RCS یک پروتکل ارتباطی بین اپراتورهای موبایل و همین طور بین تلفن و اپراتور است که با هدف جایگزینی پیام های SMS با یک سیستم پیام متنی غنی تر و قابلیت انتقال چندرسانه ای در حین تماس ارائه شده است. این قسمتی از زیرسیستم چند رسانه ای IP گسترده تر است. خاصیت مذکور انعطاف پذیری بیشتری برای کاربران فراهم می آورد و با ارائه آن دیگر نیازی به حذف و ارسال باردیگر پیام به سبب غلط تایپی یا موارد دیگر نیست. AssembleDebug یکی از کاربران توییتر، خاصیت احتمالی اصلاح پیام در گوگل مسیجز را رصد کرده که در نسخه بتا این اپ وجود دارد. هرچند این خاصیت هنوز بطور عمومی ارائه نشده، اما وجود آن در نسخه بتا نشان میدهد گوگل مشغول توسعه آنست.

یک کاربر ایکس در این باره می گوید: کاربران احتمالاً 30 دقیقه فرصت دارند پیام های ارسال شده را اصلاح کنند. علاوه بر آن بنظر می رسد گوگل مسیجز تاریخچه شفافی از اصلاحات در پیام را حفظ می نماید و بدین سان کاربران می توانند هرگونه تغییر به وجود آمده را ببینند. انتظار می رود پروسه اصلاح پیام ساده باشد؛ کافی است کاربر به اندازه کافی روی پیام فشار دهد تا یک آیکون مداد ظاهر شود که فضایی برای اصلاح باز می کند. با این وجود گزارشها حاکی از آنست که کاربران دیگر نیز باید خاصیت مذکور را داشته باشند تا قابلیت اصلاح پیام عملیاتی شود، در غیر این صورت فرستنده و دریافت کننده پیام اصلاح شده را به درستی نمی بینند.
 


منبع:

1402/11/29
14:56:06
5.0 / 5
338
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳