تشکیل تیم متا برای مقابله با نشر اطلاعات غلط در انتخابات اروپا


به گزارش لینک بگیر دات کام، شرکت متا که مالک فیسبوک است، تیمی برای مقابله با نشر اطلاعات غلط و سوءاستفاده از هوش مصنوعی در آستانه انتخابات پارلمانی اتحادیه اروپا در ژوئن، تشکیل خواهد داد.

به گزارش لینک بگیر دات کام به نقل از ایسنا، این تصمیم به دنبال نگرانی ها نسبت به مداخله در انتخابات و انتشار محتوای گمراه کننده که با کمک هوش مصنوعی ساخته شده، گرفته شده است. رشد سریع هوش مصنوعی مولد که می تواند متن، تصاویر و ویدئو را در چند ثانیه تولید نماید، این واهمه را بوجود آورده که تکنولوژی جدید امکان دارد سال جاری، برای مختل شدن انتخابات در سراسر دنیا مورد استفاده قرار گیرد.

انتخابات پارلمان اروپا در فاصله ۶ تا ۹ ژوئن برگزار می گردد. ۷۲۰ نماینده پارلمان به اتفاق دولت های اتحادیه اروپا، سیاست های و قوانین این بلوک را تصویب می کنند.

مارکو پانچینی، مدیر امور اتحادیه اروپای متا در یک پست وبلاگ اعلام نمود تا نزدیک شدن به زمان انتخابات، ما مرکز فعالیتهای انتخاباتی را برای شناسایی تهدیدهای احتمالی و خنثی کردن فوری آنها، فعال خواهیم کرد.

وی اظهار نمود: تیم های کارشناسان اطلاعات، علم داده، مهندسی، تحقیقات، فعالیت ها، سیاست محتوا و حقوقی، به مبارزه با اطلاعات غلط، مقابله با عملیات های تاثیرگذاری و مقابله با ریسک های در رابطه با سوءاستفاده از هوش مصنوعی مولد، متمرکز خواهند شد.

مانچینی اظهار داشت: شرکت متا که هم اکنون با ۲۶ سازمان راستی آزمایی مستقل در سرتاسر اتحادیه اروپا همکاری می کند که ۲۲ زبان را پوشش می دهند، سه همکار جدید در بلغارستان، فرانسه و اسلواکی، اضافه خواهد نمود.

بر اساس گزارش رویترز، متا، مایکروسافت، OpenAI و ۱۷ شرکت فناوری دیگر، اوایل ماه میلادی جاری توافق کردند با یکدیگر همکاری کنند تا مانع شوند محتوای هوش مصنوعی گمراه کننده در انتخابات های سراسر دنیا در سالجاری، مداخله کند.

منبع:

1402/12/08
14:05:56
5.0 / 5
266
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
از دست ندهید!