از آخرین وضعیت فیبرنوری تا جزئیاتی از برگزاری الکامپ 1403


به گزارش لینک بگیر دات کام، اعلام تعرفه های جدید برقراری و تخلیه خط اینترنت، برگزاری الکامپ ۱۴۰۳ با شعار همه برای اقتصاد دیجیتال و اعطای تسهیلات ۵۰۰ میلیون تومانی به کسب و کارهای فعال در سکوهای داخلی بعضی از مهم ترین خبرهایی بودند که هفته گذشته در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات منتشر گردید.

به گزارش لینک بگیر دات کام به نقل از ایسنا، هفته دوم اردیبهشت ماه در عرصه ارتباطات و فناوری اطلاعات با خبری مرتبط با تشعشعات رادیویی آغاز شد. مدیرکل تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی منطقه شمال شرق بر ضرورت اطمینان از استاندارد تشعشعی تلفن همراه تاکید کرد و گفت معمولاً برای خرید یک گوشی تلفن همراهِ جدید به بِرند، مدل، سیستم عامل، قیمت، امکانات، زیبایی، و غیره از آن توجه می شود؛ اما سفارش بهداشت الکترومغناطیس این است که برای خرید گوشی تلفن همراه، پیش از هر مشخصه، باید از استاندارد تشعشعی گوشی تلفن همراه یا همان SAR اطمینان پیدا کرد.

مسئله ای که امیر محمد زاده لاجوردی- رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی - به آن اشاره نمود. طبق گفته وی برای گوشیهای وارداتی و تولید داخل، ارزیابی میزان SAR توسط لابراتوار های مورد تایید سازمان تنظیم مقررات به انجام می رسد.

همچنین در این هفته جلسه بررسی آخرین وضعیت پروژه فیبرنوری منازل و کسب وکارها در استان قم با حضور عیسی زارع پور -وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات- و امیر لاجوردی -رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی- بصورت آنلاین از شهر قم و جمعی دیگر از معاونان و مدیران انجام شد.

به گفته وزیر ارتباطات این شهر از اولین فعالان در عرصه فناوری اطلاعات در کشور بوده و با شروع به کار پروژه فیبرنوری در قم امیدوارهستند این استان مثل قبل پیشتاز اقتصاد دیجیتال و حوزه تولید محتوای دیجیتال شود. رئیس رگولاتوری در این نشست در رابطه با آخرین وضعیت پروژه فیبرنوری در استان قم گفت از ۷ شهر تابحال ۶ شهر بصورت کامل تحت پوشش قرار گرفته اند اجرای آن به زودی تمام می شود.

تعرفه های جدید برقراری و تخلیه خط اینترنت اعلام شد

اعلام تعرفه های جدید برقراری و تخلیه خط اینترنت از دیگر خبرهای مهمی بود که در این هفته منتشر گردید. کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات در جلسه شماره ۳۵۳ تاریخ 13 اسفند 1402، باتوجه به درخواست و پیشنهاد شرکت مخابرات ایران، دارندگان پروانه ایجاد و بهره برداری از شبکه ارتباطات ثابت (FCP) و پروانه یکپارچه شبکه و خدمات ارتباطی (UNSP)، تعرفه و الزامات برقراری (رانژه) و تخلیه (درانژه) خط ارتباطی مشترکین ارتباطات ثابت برای تأمین دسترسی به خدمات شبکه ملی اطلاعات را بررسی و تصویب کرد. برپایه این مصوبه سقف تعرفه برقراری خط ارتباطی مشترکین مبلغ ۹۰۰ هزار ریال (۹۰ هزار تومان) و تخلیه خط مشترکین مبلغ ۳۰۰ هزار ریال( ۳۰ هزار تومان) تعیین می شود.

از دیگر خبرهایی که در این هفته منتشر گردید میتوان به اعطای تسهیلات ۵۰۰ میلیون تومانی به کسب و کارهای فعال در سکوهای داخلی اشاره نمود.

مهدی مظفری - مدیر کل پایش، ممیزی و نظارت سازمان فناوری اطلاعات ایران - در رابطه با جزئیات آن تشریح کرد: این وام به دسته ای از کسب و کارهای حقیقی، حقوقی و صنفی تعلق می گیرد که دارای حداقل سه ماه سابقه فعالیت در حوزه فروش کالا و یا عرضه خدمات بر روی سکوهای مشمول هستند.

وی اظهار داشت: سقف این تسهیلات مبلغ پنج میلیاردریال برای کسب و کارهای حقوقی، سه میلیاردریال برای کسب وکارهای صنفی و ۲ میلیاردریال برای کسب و کارهای حقیقی است. نرخ سود آن ۱۵.۳۳ درصد، دارای شش ماه تا یک سال تنفس و بازپرداخت سه ساله است.

برگزاری الکامپ ۱۴۰۳ با شعار همه برای اقتصاد دیجیتال

با نزدیک شدن به انتها هفته نشست خبری بیست و هفتمین نمایشگاه الکامپ امروز با حضور رئیس سازمان نظام صنفی کامپیوتر استان تهران و اعضای هیأت مدیره اجرا شد. علی حکیم جوادی - رئیس سازمان نظام صنفی رایانه ای استان تهران - در این جلسه اظهار داشت: نمایشگاه الکامپ سال جاری از تاریخ ۸ تا ۱۱ تیرماه شروع می شود و شرکت هایی که سالهای سال است دراین زمینه فعالیت می نمایند، در آن حضور دارند.

رضا حیدری - دبیر نمایشگاه الکامپ - همینطور در ادامه این جلسه جزئیات بیشتری اعلام نمود و اظهار داشت: تابحال ۳۰۰ شرکت ثبت نام کرده اند و متراژ ۲۷ هزار متر برای حضور درخواست داده اند. همینطور حدود ۵۰ شرکت هم برای حوزه استارتاپی متقاضی ثبت نام هستند. مهلت پیش ثبت نام تا ۲۰ اردیبهشت بود اما این زمان تا پایان اردیبهشت ماه سال جاری ادامه دار خواهد بود.

از جانب دیگر وزیر ارتباطات در حاشیه جلسه هیأت دولت آمار جدیدی از میزان پوشش فیبرنوری در کشور ارائه نمود. وی در این توضیح داد: بیشتر از یک سوم از کشور تحت پوشش فیبر نوری قرار گرفته و سال جاری حداقل آمار تحت پوشش فیبر نوری به ۱۴ میلیون خانوار خواهد رسید.

به گفته وی با اضافه شدن قم، آمار تحت پوشش فیبر نوری به ۷.۵ میلیون خانوار در کشور می رسد.

با توجه به دور دوم برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی زارع پور دراین زمینه تشریح نمود حالا هم همه امکانات در حالت آماده باش هستند و تدابیر لازم برای دور دوم انتخابات پیش بینی شده تا همان پایداری و کیفیت دور اول و حتی بهتر از آنرا داشته باشیم.

منبع:

1403/02/21
17:04:18
5.0 / 5
133
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۲
از دست ندهید!