اطلاعات كاربران واتساپ چگونه پخش می شود


به گزارش لینك بگیر دات كام شركت واتساپ دوباره یك شركت اسرائیلی را به جاسوسی و هك اطلاعات تعدادی كاربران این پیامرسان متهم كرد.

امنیت یکی از ارکان مهم شبکه های اجتماعی است. واتساپ نیز یکی از پیامرسان و شبکه های اجتماعی موبایلی وابسته به فیسبوک است که محبوبیت زیادی در دنیا و مخصوصا ایران (البته پس از مسدود شدن تلگرام) دارد.

به گزارش لینک بگیر دات کام به نقل از ایسنا، پارسال جنجالهای مختلفی درباب جاسوسی یک گروه هکری اسرائیلی از مقامات رسمی بعضی از کشورهای جهان، فعالان حقوق بشر، روزنامه نگاران و خبرنگاران بوسیله اپلیکیشن واتساپ در فضای مجازی پخش شد.
همان زمان نیز شرکت واتساپ که یکی از بزرگترین و موفق ترین زیرمجموعه های فیس بوک محسوب می شود، انگشت بهتان را به سمت یک شرکت اسرائیلی توسعه دهنده نرم افزارهای جاسوسی و هکری تحت عنوان NSO Group نشانه گرفت و در ۲۹ اکتبر شکایتی رسمی را مقابل این گروه هکری تنظیم کرد و تحویل دادگاه عالی درباب رسیدگی به این پرونده داد.
حالا در تازه ترین گزارشی که در گاردین آمده است، واتساپ یک دفعه دیگر در اسناد و مدارک جدید خود که تحویل این دادگاه عالی داده است، شرکت اسرائیلی NSO Group را به نفوذ، هک و جاسوسی از اطلاعات 1400 نفر از کاربران اپلیکیشن پیام رسان واتساپ متهم و خاطرنشان کرده است که این گروه از هکرها و مجرمان سایبری با سو استفاده از سرورهای مستقر در ایالات متحده، داده ها و اطلاعات مهمی از مقامات ارشد دولتی و فعالان حقوق بشر و خبرنگاران در سراسر جهان را به سرقت برده و به آنها دسترسی پیدا کرده اند.
سال قبل منابع خبری رویترز عنوان کرده بودند که بعضی از اهداف این هکرها در ایالات متحده آمریکا، بحرین، مکزیک، پاکستان، هند و امارات متحده عربی بوده اند.
اگر واتساپ می خواهد کاربران خود را از دست ندهد باید در مقابل اینگونه تهدیدات امنیتی قویتر ظاهر شود. در این رپورتاژ البته امنیت سایر شبکه های اجتماعی مقایسه نشده است.
 

1399/02/11
10:42:35
5.0 / 5
2623
این مطلب را می پسندید؟
(2)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳