رشد سه میلیونی تعداد رومینگ ملی


اجرای رومینگ ملی یعنی درصورت نبود آنتن یك اپراتور در منطقه ای، بتوان از آنتن اپراتور دیگر استفاده كرد؛ در سه ماهه اول سال ۱۳۹۹، بیش از  ۱۶ میلیون مكالمه از راه رومینگ ملی صورت گرفته كه حاكی از سه میلیون رشد در مكالمات رومینگ بین اپراتورها در مقایسه با سه ماهه چهارم سال قبل است.

به گزاش ایسنا، رومینگ ملی اولین بار در خردادماه ۱۳۹۳ بین اپراتور رایتل، همراه اول و ایرانسل برقرار شد. اجرای طرح رومینگ ملی با این هدف انجام شد که چنانچه در منطقه ای، سیمکارت مشترکان آنتن نداشت، آنها بتوانند از آنتن اپراتورهای دیگر که در آن منطقه پوشش دارند، استفاده کنند. این طرح از سال ۱۳۹۷، بین هر سه اپراتور تلفن همراه و دو اپراتور روستایی به صورت فراگیر به اجرا درآمد.
آخرین آمار منتشرشده توسط سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی درباره مکالمات از راه رومینگ ملی، از آن حکایت می کند که در مجموع ۱۶ میلیون و ۷۲۹ هزار و ۵۴۷ مکالمه از راه رومینگ ملی بین اپراتورهای مختلف تلفن همراه صورت گرفته است.


این آمار نشان داده است رومینگ ملی در مقایسه با آمار ۱۳ میلیونی سه ماهه پایانی سال گذشته، با رشد بیشتر از سه میلیونی روبرو شده است.
منبع:

1399/05/14
13:58:48
5.0 / 5
1712
تگهای مطلب: اپراتور , تلفن همراه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۱