پرفالوور ترین بانك مركزی در توئیتر


به گزارش لینك بگیر دات كام، بانك مركزی هند تنها بانك مركزی بزرگ جهان است كه در توئیتر به رقم یك میلیون هوادار دست پیدا كرد.

به گزارش لینک بگیر دات کام به نقل از ایسنا، شاکتیکانتا داس، رئیس بانک مرکزی هند در توییتی اعلام نمود حساب توییتری RBI@ روز یکشنبه به مرز یک میلیون هوادار رسید که بالاتر از حدود ۸۹۲ هزار هوادار در ژوئن است. در مقابل بانک مرکزی آمریکا حدود ۶۷۸ هزار هوادار، بانک مرکزی اروپا ۵۹۱ هزار هوادار و بانک مرکزی انگلیس بالای ۳۱۷ هزار هوادار در توییتر دارند.

داس از زمان شیوع کرونا، کنفرانسهای مطبوعاتی را به صورت مجازی از راه کانال یوتیوب بانک مرکزی هند و حساب رسمی در توییتر برگزار کرده و این کانال ارتباطی را در بین سرمایه گذاران و عموم مردم متداول کرده است.

بیشترین فالور در توئیتر

بانک مرکزی هند به تازگی حساب توییتری دوم RBIsays@ و یک صفحه فیسبوک با همین نام را راه اندازی کرده تا به انتشار گسترده پیامهای آگاهی رسان برای عموم مردم و ترویج پرداختهای دیجیتالی کمک نماید. همینطور از آمیتا باچان، هنرپیشه معروف بالیوددی برای کمک به گسترش سواد مالی در بین مردم کمک گرفته است.

بر اساس گزارش بلومبرگ، گزارش گلوبال فیندکس ریپورت نشان داده است حدود ۸۰ درصد از بزرگسالان هندی هم اکنون حساب بانکی دارند که این رقم در مقایسه با حدود ۵۳ درصد در سال ۲۰۱۴ رشد داشته است. باآنکه از زمان شیوع همه گیری ویروس کرونا، مبادلات دیجیتالی افزوده شده است اما همچنان آگاه عمومی و سواد دیجیتالی در هند ضعیف مانده و به موارد رو به رشد کلاهبرداری منجر گردیده است. 

در این مطلب خواندید:
1399/09/03
21:46:06
5.0 / 5
1385
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳