یا مخالف وزیر پیشنهادی ارتباطات یا

تبدیل وزارت ارتباطات به وزارت اطلاعات


لینك بگیر دات كام: نماینده مردم بهار و كبودرآهنگ در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت كه وزیر پیشنهادی ارتباطات با هفت سال سابقه حضور در این وزارتخانه توان چرخاندن این دستگاه عریض و طویل را ندارد.


به گزارش لینك بگیر دات كام به نقل از ایسنا محمد علی پورمختار در جلسه علنی بعد از ظهر امروز (سه شنبه) به عنوان مخالف وزیر پیشنهادی ارتباطات گفت: یكی از ویژگی های آقای جهرمی پنهانكاری و عدم شفافیت ایشان است. همه وزرای پیشنهادی برنامه خود را به صورت مكتوب به مجلس ارائه كردند. در برنامه ایشان تحصیلاتشان بر خلاف همه وزرای پیشنهادی دیگر اعلام نشده و تنها نوشته شده «دانش آموخته مهندسی برق دانشگاه صنعتی آب و برق» و مشخص نیست تحصیلات ایشان در چه مقطعی است.
وی افزود: شما می خواهید به فردی در راس یك وزارتخانه با اهمیت رای دهید كه تنها هفت سال سابقه در این وزارتخانه دارد و از سال ۸۸ تا ۹۵ دروزارت ارتباطات بوده و بالاترین مسئولیتش حداكثر یك سال ریاست هیأت مدیره و مدیرعامل شركت ارتباطات زیرساخت بوده است. آیا چنین كسی با این سابقه ضعیف مدیریتی می تواند وزارتخانه به این عریض و طویلی را بچرخاند؟
پورمختار با بیان اینكه وزارت ارتباطات در طول برنامه ششم باید 20 درصد رشد داشته باشد گفت: به نظر من فردی با این سابقه اندك توان وزارت و مدیریت در وزارت ارتباطات را ندارد به ویژه اینكه در دوران مسئولیت ایشان اشكالاتی وجود داشته از جمله اپراتورهای متعددی در كشور هست كه به شدت به مردم اجحاف می كنند و ایشان توان این را نداشته كه بر اینها نظارت كند و حقوق مردم را حفظ كند حالا در سمت وزارت چه خواهد كرد؟
این نماینده مجلس ادامه داد: یكی از وظایف وزیر ارتباطات وظیفه صیانتی اجتماعی و فرهنگی است. امروز تلگرام در فضای مجازی قتل عام به راه انداخته و اخلاق و خانواده را نابود كرده است. مخالفت ما با فسادی است كه در تلگرام با حمایت آقای جهرمی انجام می شود و شاهد حمله، توهین و اهانت به اركان نظام و ایجاد بی اعتمادی نسبت به مسئولین هستیم. ضمن اینكه بالای ۹۰ تا ۹۵ درصد مسائل تلگرام ضد اخلاقی است.
وی همچنین گفت: از ۱۶ صفحه برنامه ارائه شده از سوی وزیر پیشنهادی ارتباطات ۱۲ صفحه توضیحات و سه صفحه مطالب علمی است كه قابلیت ارزیابی ندارد؛ ضمن اینكه بر اساس گزارش معاونت نظارت ۱۹ درصد برنامه ایشان منطبق با برنامه ششم و سیاست های ابلاغی رهبری است و این به معنی عدم اعتماد به برنامه ششم است.
پورمختار در پایان گفت: نگرانی من این است كه وزارت ارتباطات را نباید به وزارت اطلاعات تبدیل كنیم.

 

1396/05/24
23:23:49
5.0 / 5
4674
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱