تنظیم اولین مقررات امنیت سایبری برای خطوط لوله آمریكا


دولت آمریکا سرگرم آماده سازی اولین مقررات امنیت سایبری برای خطوط لوله این کشور به دنبال هک شدن شرکت کلونیال پایپ لاین و مختل شدن تأمین سوخت در ایالتهای شرقی است.


به گزارش لینک بگیر دات کام به نقل از ایسنا، مقامات وزارت امنیت داخلی آمریکا به روزنامه واشنگتن پست اعلام کردند اداره امنیت حمل و نقل که واحدی از وزارت امنیت داخلی است، شرکتهای خط لوله را ملزم خواهد نمود وقایع سایبری را به مقامات فدرال گزارش کنند.

پس از حمله باج افزاری که شرکت کلونیال پایپ لاین را وادار کرد کل شبکه خط لوله سوخت رسانی خویش را تعطیل کند، هزاران پمپ بنزین در جنوب شرقی آمریکا بدون بنزین ماندند و خودروسازان از ترس کمبود طولانی سوخت، برای پر کردن باک خودرویشان هجوم بردند.

تعطیلی شبکه خط لوله کلونیال پایپ لاین به طول ۸۹۰۰ کیلومتر، مختل کننده ترین حمله سایبری در تاریخ آمریکا بود که مانع انتقال میلیون ها بشکه بنزین، دیزل و سوخت جت از هاب پالایش نفت در گلفت کاست به کرانه شرقی این کشور شد. شرکت کلونیال پایپ لاین تایید نمود بعد از حمله سایبری فلج کننده که سبب تعطیل شدن بزرگترین شبکه خط لوله سوخت رسانی در آمریکا شد، به هکرها ۴.۴ میلیون دلار باج پرداخت کرده است.

بر اساس گزارش رویترز، بِنی تامپسون، رئیس کمیته امنیت داخلی در مجلس نمایندگان آمریکا این اقدام را گام مهمی در راه درست به سمت تضمین جدی گرفته شدن امنیت سایبری توسط اپراتورهای خط لوله و گزارش فوری وقایع امنیتی از جانب آنها خواند.

منبع:

1400/03/05
12:26:16
5.0 / 5
1463
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۱