مخابرات تلفن های شورای ملی رقابت را قطع کرد


لینک بگیر دات کام: پس از اعلام رأی محکومیت شرکت مخابرات به اعمال ضد رقابت در افزایش تعرفه تلفن ثابت از طرف شورای رقابت، شرکت مخابرات برای تلافی تلفن های مرکز ملی رقابت را قطع کرد.

به گزارش لینک بگیر دات کام به نقل از مرکز ملی رقابت، شرکت مخابرات ایران در یک اقدام تأمل برانگیز و به سبب اصرار شورای رقابت بر استیفای حق مردم در مقابله با افزایش غیرقانونی تعرفه تلفن ثابت، مبادرت به قطع تمامی خطوط ارتباطی شورا و مرکز ملی رقابت کرد.
گفتنی است در پانصد و نوزدهمین جلسه شورای رقابت در ۱۷ آبان ماه، شورای رقابت پیرو وصول شکایات درباب اجرا نشدن مفاد مصوبه ۵۰۹ شورای رقابت با موضوع درج مبالغ اضافی در قبوض تلفن ثابت و گرفتن آن از مشترکین، رأی به محکومیت شرکت مخابرات در ارتکاب رویه ضد رقابتی داده و برای توقف اجرای این تصمیم غیرقانونی، از قوه قضائیه و سازمان بازرسی کل کشور درخواست رسیدگی کرده است.
علی رغم این موضوع، متأسفانه تا حالا مقابله ای با رویه ضد رقابتی و انحصاری شرکت مخابرات صورت نگرفته و گرفتن وجه غیرقانونی از مشترکین ادامه دارد.
 

در چه مواردی می توان به شورای رقابت شکایت کرد؟

گستره وسیعی از موضوعاتی که به فصل نهم اصل ۴۴، تسهیل رقابت و منع انحصار (ماده ۴۳ تا ۸۴) مرتبط می شود. برای مطالعه فصل نهم اصل ۴۴ قانون اساسی و آشنایی با مواد آن برای تشخیص ارتباط موضوع مدنظرتان جهت درج شکایت، به بخش قوانین و مقرارت پایه و سپس قانون تسهیل رقابت و منع انحصار در سایت مراجعه کنید.
برای عدم، تأخیر یا اخلال در صدور مجوز کسب و کار
برای اعتراض به گران فروشی در خودروهای سواری داخلی دارای بازار انحصاری (در دوره های زمانی ای که شورای رقابت در حوزه خودرو تصمیم گیرنده و دستورالعمل تعیین قیمت خودروهای سواری داخلی توسط شورای رقابت در حال اجرا بود)
 

آیا برای پیگیری روند شکایت به شورای رقابت نیاز به مراجعه حضوری است؟

خیر نیازی به مراجعه حضوری نیست. برای پیگیری شکایت نیز به هیچ وجه نیاز به مراجعه حضوری نیست. با یکپارچه سازی درج شکایت در سایت شورا و مرکز ملی رقابت، شما می‌توانید از سراسر کشور، شکایت خود را با موضوعات متفاوت و مرتبط در سایت شورای رقابت درج کرده و تا پایان فرآیند نیاز به حضور برای پیگیری نتیجه ندارید. در صورت نیاز به مطرح شدن پرونده شکایت شما در جلسه شورای رقابت و صدور رأی نهایی، اگر حضور شما یا مشتکی عنه ضرورت داشته باشد، توسط اداره دبیرخانه شورا و هیئت تجدیدنظر به جلسه شورای رقابت دعوت خواهید شد.  

منبع:

1401/09/02
00:31:09
5.0 / 5
484
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۵