روش تماس تصویری بدون نیاز به نصب اپلیکیشن روی موبایل


به گزارش لینک بگیر دات کام، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اعلام نمود: درحال پیگیری راه اندازی تماس تصویری بدون نیاز به نصب نرم افزار هستیم.

به گزارش لینک بگیر دات کام به نقل از مهر، عیسی زارع پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات بامدادان امروز در حاشیه جلسه هیأت دولت اعلام نمود: در حال پیگیری این مساله هستیم که ویدئو کال یا تماس تصویری بدون نیاز به نصب نرم افزار روی تلفن های همراه راه اندازی شود.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به اینکه در حال آماده کردن مقدمات آن هستیم، گفت: جزئیات بیشتر این مساله در آینده اعلام خواهیم کرد.

عیسی زارع پور همچنین گفت: قواعد سرزمینی کشور به اپراتورهای ماهواره ای ابلاغ گردیده است و در صورت رعایت این قواعد از حضور آنها در کشور استقبال می شود. زارع پور افزود: ما از فعالیت منظومه های ماهواره ای استقبال می نماییم مشروط به اینکه به قواعد بین المللی پایبند باشند. وی گفت: برمبنای قواعد اتحادیه بین المللی مخابرات (ITU) هر اپراتور ماهواره ای بخواهد در کشوری فعالیت کند باید قواعد سرزمینی یا لندینگ رایت آن کشور را رعایت کند.

ما این قواعد سرزمینی را که مصوب قانونی کمیسیون تنظیم مقررات است به اینها رسماً ابلاغ کرده ایم و منتظر پاسخ آنها هستیم.
 

بنابراین به نظر می رسد مقابله با اینترنت ماهواره ای در دستور کار وزارت ارتباطات قرار دارد. اما راه اندازی تماس تصویری بدون نیاز به اپلیکیشن مژده جدیدی است که جای امیدواری دارد. البته این امکان در بسیاری از اپراتورهای تلفن همراه در دنیا از سالها پیش فعال بوده است.


منبع:

1401/11/27
12:39:39
5.0 / 5
424
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲