تخلفات رانندگی با استفاده از پیامك به مالكین خودروها اطلاع رسانی خواهد شد


لینك بگیر دات كام: سخنگوی كمیسیون شوراها و امور داخلی كشور از تصویب طرح الحاق یك تبصره به ماده ۲۸ قانون رسیدگی به تخلفات رانندكی در كمیسیون شوراها اطلاع داد كه بر مبنای آن وزارت ارتباطات و فناوری موظف است طبق اعلام پلیس راهنمایی و رانندگی جریمه تخلف متخلفین را در اسرع وقت توسط پیامك به آنها اطلاع رسانی كند.

اصغر سلیمی در گفت وگو با ایسنا ضمن تشریح جلسه امروز كمیسیون شوراها و امور داخلی كشور مجلس بیان كرد: در جلسه امروز طرح الحاق یك تبصره به ماده ۲۸ قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی كه از جانب كمیسیون قضایی و حقوقی مجلس مطرح شده بود مورد بررسی قرار گرفت.
ایشان در ادامه اظهار داشت: در كشور ما آمار تصادفات رانندگی بالا است و روزانه تعداد زیادی از هموطنان در سوانح رانندگی جان خویش را از دست می دهند و حدود ۹۷۰ نفر مصدوم می شوند كه این امر به علت عدم رعایت قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی است.
نماینده مردم سمیرم در مجلس خاطرنشان كرد: بر طبق این طرح وزارت ارتباطات و فناوری موظف است طبق اعلام پلیس راهنمایی و رانندگی جریمه تخلف متخلفین را در اسرع وقت توسط پیامك به آنها اطلاع رسانی كند و هزینه پیامك به عهده مالك وسیله نقلیه است.
وی ادامه داد: از جانب دیگر فرد مكلف است در یك بازه زمانی مشخص جریمه خویش را پرداخت كند؛ در صورت دیركرد این جریمه به صورت تصاعدی افزایش خواهد یافت. این امر در پیشگیری از وقوع تخلف موثر است و به تصویب كمیسیون شوراها رسید.1397/08/30
14:55:49
5.0 / 5
2244
تگهای مطلب: فناوری , وزارت ارتباطات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵