در بودجه 1400:

بودجه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات


به گزارش لینك بگیر دات كام، در لایحه بودجه سال 1400، دولت برای وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات حدود 3810 میلیارد تومان در نظر گرفته شده است.در این مطلب می خوانید:
  1. بودجه وزارت فناوری اطلاعات چقدر است؟

به گزارش لینک بگیر دات کام به نقل از ایسنا، معاون پارلمانی رئیس جمهوری، دیروز لایحه بودجه سال 1400 را به مجلس شورای اسلامی تقدیم کرد.

بودجه وزارت فناوری اطلاعات چقدر است؟

در لایحه بودجه سال ۱۴۰۰، دولت برای وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات حدود ۳۸۱۰ میلیارد تومان در نظر گرفته که شامل ۶۸۷ میلیارد تومان در بخش هزینه ای (جاری) و ۳۱۲۳ میلیارد تومان در بخش تملک دارایی های سرمایه ای (عمرانی) می شود. این در شرایطی است که سال قبل برای این وزارتخانه ۳۶۳۷ میلیارد تومان در بودجه در نظر گرفته شده بود.
بودجه مصوب اختصاص یافته به بخش هزینه ای وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در سال ۱۳۹۹، ۶۰۰ میلیارد تومان بوده که این عدد در بودجه سال ۱۴۰۰، ۶۸۷ میلیارد تومان در نظر گرفته شده است. همینطور در بخش تملک دارایی های سرمایه ای، بودجه مصوب در سال ۱۳۹۹، ۳۱۱۳ میلیارد تومان بوده که این عدد در سال ۱۴۰۰ به ۳۱۲۳ میلیارد تومان افزایش یافته است
این بودجه شامل تأمین و توسعه زیرساخت های بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات، تأمین و توسعه کاربردها و خدمات بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات، تأمین و توسعه زیرساخت ها، خدمات، کاربردها و مدیریت بخش فضایی، تنظیم، نظارت، اعمال مقررات و مدیریت بهینه سازی منابع کمیاب بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات، تأمین و توسعه زیرساخت اقتصاد دیجیتال و کسب و کارها، آموزش تخصصی فناوری های دیجیتال، تأمین و توسعه تکنولوژی های جدید فضایی و دیجیتالی، برنامه پژوهش و راهبری ارتباطات و فناوری اطلاعات، برنامه تجاری سازی ارتباطات و فناوری اطلاعات و برنامه توسعه فن آفرینی ارتباطات و فناوری اطلاعات می شود.

۱۴۰ میلیارد تومان برای پیشرفت حوزه ارتباطات

همینطور بر مبنای تبصره ۱۸ ماده واحده لایحه بودجه سال ۱۴۰۰، به شرکتهای تابعه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات اجازه داده می شود تا با تایید وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تا مبلغ ۱۴۰۰ میلیارد ریال از محل منابع داخلی خود و برای کمک به سرمایه گذاری های خطرپذیر، ایجاد کارور (اپراتور)های عرضه کننده خدمات الکترونیکی در کلیه بخش ها، پشتیبانی از طرح (پروژه)های توسعه ای اشتغال آفرین و یا صادرات کالا و خدمات در این بخش توسط بخش های خصوصی و تعاونی به صورت وجوه اداره شده برپایه آئین نامه ای که با پیشنهاد مشترک وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و سازمان برنامه و بودجه کشور تهیه می شود و به تصویب هیأت وزیران می رسد، اختصاص دهند و مابه التفاوت نرخ سود را از محل آن پرداخت کنند.
همینطور به وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات اجازه داده می شود از راه سازمان توسعه ای و شرکتهای تابعه خود در چار چوب ماده ۲۷ قانون الحاق برخی مواد به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت به منظور انجام طرح (پروژه)های دولت الکترونیک و توسعه خدمات الکترونیکی ازجمله مبحث ماده ۶۹ قانون برنامه ششم توسعه اقدام نماید. منابع مورد نیاز جهت سرمایه گذاری بخش دولتی تا مبلغ ۵۰۰۰ میلیارد ریال از محل اعتبارات وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و منابع داخلی شرکتهای تابعه با تأیید سازمان برنامه و بودجه کشور تأمین می شود.


 

1399/09/13
12:08:16
5.0 / 5
1789
این مطلب را می پسندید؟
(2)
(0)
X
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳