این بار در استرالیا:

باز هم جریمه فیسبوك


لینک بگیر دات کام: یک سازمان قانونگذاری استرالیا فیسبوک را به جمع آوری اطلاعات کاربران بدون رضایت کاربران  متهم کرد و خواهان جریمه این شرکت شبکه اجتماعی شده است.در ادامه می خوانید:

به گزارش لینک بگیر دات کام به نقل از رویترز، کمیسیون رقابت و مصرف کننده استرالیا(ACCC) اعلام نمود خواستار جریمه فیسبوک است چونکه هرچند این شرکت ادعای حفاظت از اطلاعات کاربران را دارد، اما به صورت پنهانی با استفاده از داده های به دست آمده شرکت هایی برای خرید برگزیده است. البته مبلغ جریمه مذکور هنوز معلوم نیست. این درحالی است که کمیسیون فدرال تجارت آمریکا هم شبکه اجتماعی را متهم می کند با استفاده از اطلاعات مشتریان به شیوه غیر قانونی سلطه خود بر بازار را حفظ نموده است.

واتساپ متعلق به فیسبوک است

علاوه بر آن با تاکید بر اطلاعات کاربران شرکت هایی را برای ادغام هدف می گیرد مانند اینستاگرام و واتس اپ. رادی سیمز مدیر این کمیسیون در یک کنفرانس خبری اظهار داشت: این شکایت با اقدام کمیسیون فدرال تجارت آمریکا مربوط است. اما آنها چالش های رقابتی را مد نظر دارند و ما چالش های در ارتباط با مشتریان را بررسی می نماییم. همینطور سازمان قانونگذاری در حوزه حفاظت از اطلاعات شکایتی جداگانه ضد فیسبوک تنظیم و این شرکت را متهم می کند با اجرای تست شخصیت موسسه کمبریج آنالایتیکا حریم خصوصی کاربران را نقض کرده است.
 


منبع:

1399/09/27
10:39:55
5.0 / 5
1499
این مطلب را می پسندید؟
(2)
(0)
X
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲