تماس تصویری با تلفن همراه در کدام اپراتور راه افتاد؟


وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: در حال حاضر قابلیت تماس تصویری بدون نیاز به نصب نرم افزار در یکی از اپراتورها و برروی برخی گوشی ها به شکل آزمایشی راه اندازی شده است.

به گزارش لینک بگیر دات کام به نقل از ایسنا، موضوع برقراری تماس تصویری بوسیله تلفن همراه برای نخستین بار طی سالهای قبل و توسط اپراتور سوم تلفن همراه عنوان شد اما بعد از مدتی این طرح به سبب برخی مخالفت ها متوقف شد؛ بااینکه بعد از مدتی هر بار اعلام گردید که مشکل این سرویس در آینده نزدیک حل می شود اما با گذشت سال ها مردم برای دسترسی به تماس تصویری به رسانه های اجتماعی و نرم افزارهای موجود که از این امکان برخوردار می باشند مراجعه می کردند.

اما در رابطه با کارهای اپراتور سوم تلفن همراه در بحث برقراری امکان تماس تصویری، همانطور که در دولت های گذشته هم بر آن تاکید شد، بحث فرهنگ سازی و توجه به مباحث فرهنگی مهم اعلام و تاکید شده بود در این میان گاهی ممکنست افراد به سبب اینکه اطلاعات دقیقی درباره ی ی نحوه برقراری تماسهای تصویری ندارند، دستخوش نگرانی هایی شوند.

اپراتور سوم تلفن همراه مدعی بود که قبل از این دراین زمینه تدابیر مختلفی اندیشیده تا از بروز هر نوع مشکل دراین زمینه جلوگیری شود و برای مکالمه با سیمکارت رایتل فرد از این اختیار برخوردارست که نوع مکالمه خودرا بصورت صوتی یا تصویری انتخاب نماید.

در نهایت بعد از مخالفت ها و موافقت ها این سرویس در آن زمان راه اندازی نشد و درطی این سالها صحبت و اقدامی دراین رابطه هم انجام نشد تا این که زمستان سال قبل وزیر ارتباطات و فناوری خبر جدید دراین زمینه اعلام نمود و گفت به زودی تماس تصویری بوسیله تلفن همراه بدون نصب نرم افزار فعال خواهد شد که هزینه زیادی نخواهد داشت؛ اما جزئیات دقیق و نحوه فعال سازی و سرویس دهی این خدمت بطور دقیق اعلام نشد.


در همین رابطه وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به تازگی در گفت و گوی اختصاصی با ایسنا، درباره ی آخرین وضعیت تماس تصویری بوسیله اپراتورهای تلفن همراه بدون نیاز به نصب نرم افزار اظهار داشت: درباره ی تماس تصویری، تعرفه اش در کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات تصویب شده و به تصویب هیأت وزیران هم رسید و به اپراتورها ابلاغ گردیده است.

وی اضافه کرد: اما جهت راه اندازی این سرویس، نیازمند همراهی تولیدکنندگان گوشی هم هستیم؛ برخی از تولیدکنندگان گوشی باید این توانایی را برروی گوشیهایی که در ایران موجود است فعال کنند؛ هم اکنون این سرویس برروی برخی گوشیها توسط یکی از اپراتورها به شکل آزمایشی راه اندازی شده و با تولیدکنندگان گوشی هم درحال رایزنی هستیم اما در زمینه کاری ما نیست.

زارع پور با اعلان اینکه بصورت کلی، گوشی، سخت افزار، ثبت سفارش و واردات آن برعهده وزارت صمت است، اظهار داشت: اما ازسوی دوستان وزارت صمت و وزارت امور خارجه در حال پیگیری هستیم که تولیدکنندگان خارجی این مدل گوشیها، این توانایی را فعال و هموطنان عزیز بتوانند از آن بهره گیرند. 


منبع:

1402/01/24
01:25:31
5.0 / 5
398
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳